ПРОГРАМА МАСЛЯНОЇ (Масниці)  

з 24 лютого до 1 березня

Для  всіх бажаючих

29  лютого (субота)

масл.png

Назва свята  «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень  перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму. Саме рум'яні млинці своєю круглою формою за часів язичництва асоціювалися у людей з сонцем.

Програма туру:

9:00   Збір групи в обумовленому місці

9.00-10.00 Переїзд до села Маринівка, Біляївського районуПо дорозі можна відвідати музей в с. Ільїнка та познайомитись з історією краю.

11.00  Відвідування Храму Свято-Покровського в селі Маринівка.  

12.00  Прибуття в садибу «Козацька родина», вітання господарів. Зустріч співом колективу села Маринівка

12.15 - 13.00  Обряд Масляна (пісні та хороводи).

13.00  Народні потішні ігри. Куштування млинців з начинками (мед, сир, сметана, згущене молоко, варення).Народні забави...

Розваги:

У стародавні часи це свято не обходилося без катань на конях, а молоді хлопці старалися спеціально до Масниці обзавестися конем, щоб покатати молодих дівчат. Молоді пари обов'язково брали участь у таких розвагах, намагаючись розбудити природу і відлякати зиму.

Майстер класи обереги з мотузки, вибійка (на вибір) — виготовлення оберегів...

Ближче до вечора традиційно розпалювалося велике багаття, на якому згоряло солом'яне опудало зими, що йде; до цього його весь день возили по вулицях. Опудало встановлювали в центрі багаття, всіляко жартували над ним і лаяли його. Навколо вогнищ водились веселі хороводи з піснями і танцями.

15.00 Продовження частування смачними наїдками: млинці з начинками, пироги, каша козацька, вареники, чай, кава, глінтвейн. Концерт народних колективів. Гуляння. 

16.00 - 17.00 Розпалення багаття, спалення опудала, як всіх бід минулого року.

17.00 Від'їзд в Одесу. За бажанням, можна покинути свято раніше чи пізніше...

Частування, що можна придбати:

Млинці з начинками (10 грн.), пироги (10 грн.),

каша козацька (20 грн.), чай (10 грн), кава (20 грн), глінтвейн (30 грн),

вареники з картоплею (30 грн), вареники з м’ясом (40 грн), смаколики з сиром,

шашлик (для тих хто не постує).

В вартiсть туру входить:

- трансфер в обидві сторони
-спів українських пісень, обряд, танці, вогнище...
- гуляння, фотосесія 
- вітання господарів: канапки (для всіх) та горілочка (для дорослих)
- обслуговування, супроводження, екскурсії
- перебування на території
- спілкування з кіньми, годування коней, катання
- стрільба з луків, козацькі забави                                                            

Вартість  туру:    Група от 5  до  50 - 390 грн з особи


1. Понеділок – Зустріч. У цей день головною традицією були відвідини родичів. Для незаміжніх дівчат це був день оглядин та знайомства з батьками нареченого. У понеділок також починали лаштували гойдалки, крижані спуски та сцени для вистав.

2. Вівторок – Загравання. Цей день був присвячений молодим родинам, які одружилися рік тому, та сватанню. Парубки виглядали дівчат та загравали до них. Якщо пара разом з'їхала з гори на санчатах, вважалося, що так хлопець проявив симпатію до дівчини.

3. Середа – Ласунка.Однією з традицій дня було наїстися досхочу різних смаколиків. А головною – відвідини зятем своєї тещі, яка обов'язково мала почастувати його млинцями. 

4. Четвер – Розгуляй. Четвертий день Масляної проходив з гучними гуляннями та веселощами. В цей день за традицією влаштовувалися катання на санчатах наввипередки та кулачні бійки серед чоловіків.

5. П'ятниця – Тещині вечорниці. У цей день за традицією вже зять повинен почастувати млинцями свою тещу, яка в цей день мала прийти в гості з візитом у відповідь.

6. Субота – Посиденьки зовиць. За звичаєм молода дружина в цей день повинна була запросити в гості сестер свого чоловіка (зовиць) і всіляко їх частувати: пригощати млинцями та розважати. 

7. Неділя – Прощена неділя. Масляна завершувалась "прощеною неділею", коли всі прощалися з масляним, смачним, веселим тижнем і водночас просили у близьких вибачення (прощення) за нанесені образи. В цей день потрібно обійти усіх родичів та сусідів і попросити пробачення за всі скоєні образи, аби духовно очиститися перед Великим постом.


IMG-343aecd225b0ee0e8e418ce45afd6aad-V.jpg

С уважением, Туристическая компания “Марком”Одесса, ул. Новосельского 69/71 лицензия № АЕ №185700 от 07.03.2013г.тел/fax: +38(048) 7049554, 0993714999, (095) 0403222, (067) 7598803

E-mail: markomodessa@gmail.com      www.markom.com.ua        Facebook: Козацька Родина Этно-хата-музей