РОЗПОВІДЬ про Садибу «Казацька родина”  


Українське козацтво – це унікальне явище в історії України, тому що, у порівнянні з подібними формуваннями інших народів, українські козаки були не тільки охоронцями державних кордонів, але й основною силою, яка забезпечила перемогу у визвольній боротьбі українців за свободу, віру та відновлення національної державності

Ма́ринівка — Усатівської сільської громади Одеської області з населенням 610 осіб. Вважається козацьким селом, що зберігає традиції.

Село розташовано у водорозділі двох лиманів — >Хаджибеєвського і Куяльницького, на відстані 30 км від м. Одеса. Площа населеного пункту — 88 га, дворів — 260. 

Заснована Маринівка у 1797 р. Назву пов'язують з іменем дочки поміщика графа Льва Потоцького — Марини, якій вій подарував ці землі.


  • У 80-ті роки при в'їзді в Маринівку було споруджено пам'ятник загиблим односельчанам у роки Другої світової війни і встановлено монумент — літак на честь Івана Денисовича Чулкова.
  • У 1999 р. в селі відкрито Свято-Покровськии храм (нині Свято-Покровський скит Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря); 6 березня 2018 освячено нижній храм в ім'я Святителя Миколая Свято-Покровської церкви.

На території села народились три Героя Радянського Союзу: Сташков Микола Іванович (у роки війни — перший секретар Дніпропетровського підпільного обкому КПУ), Сташек Микола Іванович (звання Героя Радянського Союзу присвоєно за форсування Дніпра); Чулков Іван Денисович — пілота-винищувача (звання Героя Радянського Союзу присвоєно 2 березня 1942 р.)

Село має таку славетну героїчну історію можливо через те що його засновано було козаками героями та відчайдухами.

Лисиціна Ірина Анатоліївна та Кислий Олександр Олександрович нащадки козаків але народились та все життя були одеситами, але потрапивши в це село вирішили зберігати та розбудувати об’єкт для туристів, щоб красу та колорит цього села показувати містянам та іноземним туристам. Діти мають зростати з розумінням свого коріння і рідної культури необхідно занурювати їх у старовинну минувшину та колорит. Задум народився у 2015 році, а офіційне відкриття та освячення Садиби відбулось 5 червня 2016 року.

Господарі власними руками відновлювала  старовинне козацьке подвір'я та будинок, яким не менше 130  років, а також розбудували туристичну інфраструктуру для групового та індивідуального відпочинку.

В Садибі є старовинна хата-музей, льох, господарські приміщення, квітник, невеликий город, ставок, територія для смаження шашлику з мангалом, велика альтанка на 150 осіб, велика будівля “Трапезна” де на першому поверсі є зал, який вміщує до 100 осіб, а на другому поверсі 5 номерів на 3 особи та 1 ВІП номер на 2-4 особи. Також є 2 окремі будиночки на 7 осіб кожний. Є баня, тир для стрільби з великих луків, апі-будиночок (сон на вулику) та власна пасіка. А з тварин у нас живуть песики, котики, двоє коней: Аташе, Богема, поні: Маняша, Ангел та багато кролів. Для фестивалів та народних гулянь є сцена та майданчик для посиденьок та танців. Ще ми любимо запалювати велику ватру та водити навколо хороводи і стрибати через вогонь. Наші фестивалі збирають до 400 осіб гостей і це не межа, бо ми ростемо і готові приймати більше.

Наш об’єкт працює на збереження та розповсюдження української культури та розвиток цього конкретного села. Ми привертаємо увагу всіх небайдужих до проблем лиманів та екосистему Міжлимання.

Також ми пропагуємо здоровий спосіб життя та природне оздоровлення. У нас можна замовити здорове харчування, масажі, вправлення хребта за допомогою ПРАВИЛО, лікувальна гімнастика, процедури очищення та омолодження. Лазня із трав'яним чаєм буде дуже корисним доповненням.

Ми приймаємо організовані групи дітей з 1 по 11 клас та дорослих компаніями. Також ми працюємо індивідуально з родинами. Ми можемо провести Ваше свято, корпоратив, ювілей, весілля в українському народному стилі.

В селі Маринівка за підтримки господині Садиби утворився співочий колектив “Маря’ночка”, дівчата в гарних народних костюмах співають різноманітні пісні: обрядові, святкові, сучасні.

Ми залюбки проводимо весілля, як справжнє так і інсценоване для корпоративних колективів - таке святкування нікого не залишить байдужим.

Ми у своєму музеї назбирали велику колекцію народних строїв і це дозволяє до 30 осіб переодягти — це дає нашим гостям незабутні враження та фото в народному антуражі в хаті, дворі, сіновалі.

Зараз у процесі запуску нові атракції, як кузня та гончарня. Ми плануємо відроджувати старовинні народні ремесла та залучати до них молодь і всіх охочих.

Садиба ”Козацька родина” працює весь рік та на великі народні свята організовує фестивалі та народні гуляння — це Різдво, Масниця, Івана Купала, свято Врожаю (бринзи, меду, вина), Покрови — день Козацтва, Свято Миколая.

Завітайте до нас, ми Вас почастуємо та розвеселимо!